Dla wszystkich miłośników literatury fantastycznej i fantastycznonaukowej, poszukujących solidnego magazynu o tej tematyce – mamy dobrą wiadomość: “Fantasy & Science Fiction” powraca w wersji elektronicznej. Tworzymy czasopismo, które zapewnia zarówno najciekawsze opowiadania z gatunku jak i dogłębne analizy klasycznych dzieł.
“F&SF” jest polskim odpowiednikiem znanej i kochanej legendy w świecie publicystyki literackiej – “The Magazine of Fantasy & Science Fiction”. Prezentuje on znakomitej jakości treści dotyczące literatury, autorów i światów fantasy. Chcemy zapewnić naszym czytelnikom teksty na równie wysokim poziomie, jak nasz amerykański, starszy brat. W czasopiśmie będziecie mogli znaleźć wszystko to, co najbardziej kochamy w literaturze fantasy, czyli między innymi twórczość wschodzących autorów oraz znanych wizjonerów, wywiady z mistrzami gatunku, wiele artykułów dogłębnie analizujących najciekawsze kwestie poruszane w literaturze fantasy i science fiction oraz rzeczowe recenzje nowości, zarówno z rynku polskiego, jak i zagranicznego.
Pierwszy numer “Fantasy & Science Fiction” miał swoją premierę w zimie 2010 roku. Do grudnia następnego roku udało nam się wydać sześć zeszytów papierowych. Niestety rok później nasze drogi rozeszły się z wydawnictwem Powergraph i działalność czasopisma została chwilowo zawieszona. Jednak po kilkumiesięcznej przerwie wracamy z kolejnymi numerami kwartalnika elektronicznego – pierwsze egzemplarze “F&SF” można już zakupić w formatach mobi i epub.