Drogi Autorze,
magazyn „Fantasy & Science Fiction” (zarówno w wersji tradycyjnej jak i elektronicznej) poszukuje oryginalnej, nietuzinkowej prozy, prezentującej wysoki poziom literacki. Jeśli chcesz stać się częścią czasopisma tworzonego przez fanów dla fanów lub szukasz okazji, żeby pokazać światu nieco swojej twórczości – mamy dla Ciebie idealne zadanie.

Jeżeli literatura fantastyczna i fantastycznonaukowa nie jest Ci obca i chętnie tworzysz w jej obrębie lub jeżeli napisałeś ciekawe opowiadanie nie mieszczące się w sztywnych szablonach gatunkowych – możesz śmiało przesłać swoją twórczość do Redakcji naszego czasopisma. Z niecierpliwością czekamy na wysokiej jakości opowiadania. Chętnie przyjmiemy również rzetelne teksty krytyczne i nawiązujące do literatury fantasy – jedynym wymaganiem jest poprawność merytoryczna i bibliograficzna.

Nie przyjmujemy natomiast tekstów, których tematyka nie nawiązuje w żaden sposób do literatury – nie interesują nas gry, filmy, czy inne zjawiska. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, aby przeczytać i ocenić każdy nadesłany list w przeciągu maksymalnie trzech miesięcy. Chcielibyśmy z góry przeprosić za możliwe opóźnienia i przeoczenia – czasami zainteresowanie jest tak duże, że brakuje nam czasu. Jesteśmy profesjonalistami, dlatego oferujemy równe stawki dla autorów publikujących zarówno w tradycyjnym kwartalniku jak i w wersji internetowej czasopisma.

Poniżej przedstawiamy listę formalnych wymagań, dotyczących nadsyłanych tekstów:

  • dokument należy nadesłać w formacie pdf lub rtf,
  • parametry tekstu: czcionka Times New Roman, wielkość 12, interlinia 1, margines 0,5cm z każdej strony
  • prosimy również o załączenie poprawnego adresu e-mail
  • wiadomość z tekstem literackim proszę zatytułować: OPOWIADANIE, a następnie wpisać nazwisko autora, natomiast tekst publicystyczny: ARTYKUŁ, również z nazwiskiem.

Opowiadania oraz artykuły proszę wysyłać przez formularz kontaktowy na stronie.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze propozycje!